Obáváte se sacharidů? Máte pocit, byste se jim měli ve stravě vyhýbat? Věříte mýtům o tom, že už není vhodné je konzumovat po 18. hodině a podobně? Rádi vás vyvedeme z omylu a ještě raději vás přivedeme na správnou cestu – k lásce k sacharidům.
Nikdy nelze vyjmout jednu jedinou složku potravy a označit ji za primárního škůdce nebo za příčinu toho, proč se nám dlouhodobě nedaří snížit naši tělesnou hmotnost nebo třeba upravit vzhled naší postavy tak, abychom se sebou byli plně spokojeni. Na stravovací návyky je vždy potřeba se dívat komplexně a nevylučovat žádnou důležitou potravinu jen proto, že máme pocit, nebo jsme někde slyšeli, že se po ní přibírá. Musíme si ověřovat fakta.
U sacharidů to platí obzvlášť a rozhodně se nejedná o složku potravy, která je pro nás nevhodná, ba naopak. Je to jedna ze tří nejdůležitějších makroživin. Pokud ji konzumujeme ve správném poměru a přijímáme to nejlepší, co nám může dát, ze správných zdrojů, nutno podotknout, že to pro náš život může být jedině dobře.
Díky této složce potravy má totiž náš organismus dostatečné množství energie po celý den, měli bychom tedy hladinu sacharidů průběžně doplňovat a nebát se jich. Ideálními zdroji jsou všechny známé přílohy – brambory, batáty, rýže, kus kus, těstoviny, luštěniny a samozřejmě také veškeré pečivo. Pokud chcete jíst opravdu zdravě a zapojit tento náš životní postoj i do konkrétních produktů, měli bychom se zaměřit na druhy potravin, které v našem jídelníčku mají své místo. Například běžné těstoviny můžeme nahradit špaldovými, pohankovými nebo rýžovými. Místo pečiva z bílé mouky si můžeme pořídit třeba celozrnný nebo žitný chléb, anebo (což je ze všeho nejlepší) péct svůj vlastní.
Chcete-li do svého života zařadit některé doplňky stravy, bohaté na množství sacharidů, pro jejich komplexní doplňování během dne i celého roku, doporučujeme konzumovat Lepidium meyenii Nakliceno v prášku nebo v tabletách.