Jak zachránit firmu?

Když se dnes dostane firma nebo podnikatel do finančních těžkostí a dost možná i do vážných existenčních problémů, nemůže doufat v ničí pomoc, ani v nějakou tu spásu seslanou shůry. Protože dnes už panuje neúprosná ekonomická realita a soukromník nemá žádné nadřízené složky, u nichž by mohl škemrat o nějakou výjimku, o snížení plánu při zachování přísunu peněz a podobně. Dnes už se musí podnikající lidé postarat sami.

banka

A co dělat, když se tedy momentálně podnikání nedaří? Což je stav věcí, který nejeden podnikatel zná a který může postihnout prakticky kdykoliv kohokoliv?
Pak logicky nezbývá, než firmu zrušit nebo prodat někomu, kdo má peníze. Anebo si ji ponechat, ale půjčit si nějaké peníze, aby se překlenula ona těžká doba.
Je-li dotyčný soukromník skutečným podnikatelem, nevzdá to, podniku se nezbaví a zvolí půjčku. Tedy rozhodne se pro půjčku, protože o nějaké extra volbě se tu mluvit nedá. Je totiž až příliš často běžným úkazem, že banky právě takovémuto žadateli nevyhoví. Třeba proto, že má poměrně nízké příjmy a nedostatečně vyhlížející daňové přiznání a dost možná i nějaký ten záznam v registru dlužníků či podobné těžkosti, jež ho v očích bankéřů diskvalifikují.
Ovšem naděje umírá poslední, jak se říká. A dokud je tady nebankovní americká hypotéka, netřeba klesat na mysli.

pojištění

Tento produkt nebankovního sektoru má totiž vlastnosti, jež jsou pro právě takové žadatele jako dělané. Právě zde totiž nehrají relativně nízké příjmy, nevalné daňové přiznání a některé ze záznamů v registru dlužníků rozhodující roli. Tady se dá nad těmito komplikacemi přimhouřit oko a jeden tak uspěje i tehdy, kdy ho už ostatní poskytovatelé půjček odepsali.
Stačí dát tu zvolené nebankovní instituci do zástavy nemovitost, velice jednoduchým způsobem si zažádat o půjčku a pak už si jenom počkat, až se ozve zástupce poskytovatele, se kterým se vše vyřídí. A to tak, že jsou spokojené obě strany.
Protože tady se lze domluvit na lecčem. I na tom, co by v klasické bance nikdy nepřipustili.