Nádobí se nemusí mýt

Všichni už dávno dobře víme, že poté, co něco sníme, obvykle musíme umýt použité nádobí. Týká se to všech, snad jedině s výjimkou vagabundů, kteří se stravují přímo z konzervy nebo jiného obalového materiálu, jí rukama a pijí třeba vodu z plastové láhve nebo kohoutku. Zkrátka a dobře si jídlo na něčem servírujeme, a pak se musí ono nádobí umýt, aby se dalo znovu použít bez rizika zkažení si žaludku, otravy nebo jiných nepříjemností.

174_banner-1364x1024-kombinace-02

A tak lidé svoje nádobí umývají. A pokud je jim to krajně proti srsti nebo tito pořádají natolik velkou akci, že by bylo mytí toho všeho nad jejich síly, případně pokud tito vyrážejí někam do přírody, a i zde chtějí zůstat aspoň zčásti lidmi, využijí obvykle pro usnadnění si života nádobí jednorázové. Tedy takové, které se použije jenom jednou jedinkrát. A pak se toto zlikviduje.
To posledně zmíněné je pochopitelně docela lákavá možnost, že? Ovšem i zde se najdou nedostatky. A to především skutečnost, že jde obvykle o tvorbu nemalého množství odpadu, který následně ničí naši planetu a škodí zprostředkovaně i nám.
A nešlo by to nějak zařídit, abychom mohli používat jednorázové nádobí, a přitom nebyli ničiteli naší přírody? Vlastně by to šlo.

87_bez-nazvu66

Jedlé nádobí je něčím, co nám v tomto ohledu prokazuje skvělé služby. Kdykoliv se pořádá nějaká ta společenská akce nebo se vyrazí za krásami přírody, stačí vzít s sebou a použít dejme tomu jedlé talíře a jedlé lžičky a je to. Takové nádobí se využívá jenom jednorázově, nikdo tedy nemá s jeho užíváním žádnou zbytečnou práci, a následně se toto nevyhazuje, ale prostě sní, takže ani po tom největším hodokvasu nemusí zbýt třeba ani sebemenší stopa.
A určitě se mnou budete souhlasit, že toto je ideální řešení. Každý je tímto plně uspokojen a nikomu přitom nelze nic vytknout. A tím je takové zkonzumovatelné nádobí něčím, co byste si určitě měli přes internet nakoupit.