Čínských obchodů nabízejících stále častěji bezplatné dodání do Evropy přibývá. Angličtina je zde standardem, a proto nám v objednávání čínského zboží nic nebrání. Při objednávání a výběru zboží si však dávejte dobrý pozor na padělky. Výrazně nižší cena značkového zboží, kabelek, hodinek, parfémů nebo oblečení oproti konkurenci může značit, že se jedná o padělané zboží.
Kde nakupovat?
· eBay.com
Světoznámé, snad i nejznámější internetové tržiště. Jeho velkou část tvoří také prodejci z Číny. Výhodou je, že eBay už nyní můžete používat také v češtině. Stejně jako na Aliexpress.com, zde naleznete velké množství zboží z nejrůznějších kategorií. Nejspíše proto je právě tak oblíbenou a častou volbou nakupujících.
· Aliexpress.com
V současné době hojně využívaný a známý server. Nejedná se však o obchod sám o sobě, nýbrž e-shop zastřešující jednotlivé drobné obchodníky. U všech nákupů je garantováno dodání a vzhled odpovídající popisu produktu – v případě komplikací můžete požadovat vrácení peněz. Naleznete zde vše od oblečení, přes kosmetiku, doplňky až po elektroniku.
· DX.com
DealExtreme ocení především ti, kteří shánějí neznačkovou elektroniku a její doplňky. I tento web je možné užívat v češtině. Pořídíte zde nejrůznější držáky na mobilní telefony, kabely a konektory, a to za velmi nízkou cenu. U většiny zboží vás také potěší doprava zdarma.
Výhody a nevýhody:
+ u většiny zboží poštovné zdarma
+ nižší ceny než konkurenční české Aukro.cz
+ široký výběrlevného zboží
+ v některých případech možnost pojištění proti nedodání zboží
+ odlišný sortiment, který na českých e-shopech neseženete
– návod k použití i jiné prospekty postrádají český jazyk
– dlouhá dodací lhůta
– komplikace při reklamování, častokrát prakticky nemožné či nevýhodné
– časté padělky, kteréz obrázku nemusíte rozpoznat
Tak jako vše, má i nakupování z těchto internetových obchodů své pro i proti. Je jen na vás, zda uvážíte, jestli se určitý typ zboží vyplatí objednávat z Číny i za cenu určitého rizika, či nikoliv.