Jistě každý z nás si takovým obdobím někdy prošel a dobře ví, že to není nic příjemného. Jak se s nachlazením vypořádat bez toho, aniž bych musel s každou drobností navštívit lékaře a kupovat si prášky a ostatní léky za několik stovek korun? To se dozvíte v následujícím článku.
Vyhnout se rýmě, kašli či bolesti v krku v podzimním či zimním obdobím je v podstatě nemožné. Určitě je ale dobré zkusit těmto nešvarům předejít prevencí, která spočívá v posílení obranyschopnosti a celého organismu.
První základní prevencí je otužování. Ideálně k tomu poslouží nejlépe ranní studená sprcha či alespoň každodenní pohyb na čerstvém vzduchu.
Jako druhou prevencí je nepodcenit dostatečné vrstvy oblečení, zvláště při přechodech z tepla do zimy či naopak. Bohužel spousta lidí bere tuto prevenci na lehkou váhu a pomáhají tak k rozšiřování infekce mezi ostatní.
Další prevencí je dostatečný příjem ovoce a zeleniny a celkový zdravý životní styl. Bylinky udělají také svou práci, především jitrocel, šalvěj či lipový květ. Mezi hlavní pomocníky rozhodně patří cibule, černý bez, pomeranče a i další ovoce, které jistě dobře znáte. Mezi ty opravdu známé přírodní antibiotika bezpochyby patří česnek. S česnekem se opravdu nevyplatí šetřit a stejně tak je to i s křenem. Ten obsahuje velké množství vitamínu C.
Pokud Vás i tak přemůže nějaký ten bacil, zvolte heřmánkový či cibulový čaj. Proti bolesti v krku Vám jistě pomůže kloktat osvědčenou Vincentku. Při rýmě bude nejlepším pomocníkem solná sprcha či napaření pod ručníkem nad horkou, slanou vodou s trochou čerstvé cibule.
Mezi další a velmi osvědčené pomocníky rozhodně patří zázvor či silný, kuřecí vývar. Pokud se cítíte nachlazení pouze v prvotní fázi, můžeme doporučit medvědí mléko. Jedná se o ohřáté mléko s panákem rumu a medem. Ale pozor, alkohol pomůže pouze při prvních příznacích, jinak bude na škodu!
Teď už si jistě s každým bacilem hravě poradíte.